Rozkład dnia

W ciągu dnia dzieci mają różne zajęcia na zmianę. Staramy się organizować je w taki sposb, aby przedszkolaki były w stanie całkowicie skoncentrować się na każdym z nich. Poszczególne punkty programu zwykle są dostosowywane do pór roku, pogody w danym dniu, nadchodzących świąt (Boże Narodzenie, Wielkanoc). Organizowane są wycieczki na łono przyrody, do teatru, biblioteki, domu kultury, na pół dnia lub całodzienne. O każdym takim wyjściu rodzice są powiadamiani z wyprzedzeniem.

Typowy dzień w naszym przedszkolu najlepiej przedstawia rozkład dnia. Od wczesnego rana przychodzą pierwsi rodzice z dziećmi, które zwykle wspólnie bawią się w jednej sali. Później, gdy przyjdzie więcej dzieci, każde idzie do swojej sali. Przed południem dzieci jedzą drugie śniadanie i mają zajęcia ruchowe z elementami nauki. Zawsze, gdy pozwala na to pogoda, spędzają część przedpołudnia na dworze. Po obiedzie niektóre dzieci idą już do domu, a te które zostają leżakują. Później jedzą podwieczorek, bawią się same lub w grupach. Późnym popołudniem żegnamy się z dziećmi wracającymi do domów.